Meral Çelik

Küçük yaşlarda iken 2 filmde Başrol oynayan ve yine o dönemlerde çok satan bir Kaset yapan Meral Çelik, şimdi Müzik camiasının büyük ismi oldu. Çeşitli festivallerinde vaz geçilmez sanatçı haline gelen Meral Çelik, ‘AŞK YÜZÜNDEN’ isimli bomba gibi bir albümünü çıkardı. Sanatçı bu albümün tüm gelirini ise, Ankara’da sokakta çalışan çocuklara harcayacağını söyledi

Küçük yaşlarda müziğe merhaba diyen sanatçı Meral Çelik, ilk albümünü 13 yaşında yaptı. Müzik ve medya camiasında geniş yankı uyandıran sanatçı daha sonra dört albüm daha hazırladı.

Müziğe gösterdiği başarının yanı sıra, kamera karşısına geçerek oyunculuk yeteneğini de kanıtlayan sanatçı, Münir Özkul gibi değerli oyuncularında oynadığı ‘‘Kadersiz Kullar’’ , ‘‘Yaşamaya Mecburum’’ isimli filmlerinde başrol üstlendi. Filmleri sinema salonlarında ve tv ekranlarında ülkenin birçok kanallarında defalarca gösterildi ve hâlen gösterilmektedir.

Uzun bir aradan sonra müzik piyasasına tekrar merhaba diyen sanatçı, 2014 yılında Star Prodüksiyon ailesine katıldı ve ‘‘Aşk Yüzünden’’ isimli beşinci müzik albümünü yapımcı ve menajeri Yusuf Savaş üstlendi.

Birbirinden güzel 11 eserin yer aldığı albümde birçok değerli söz yazarı ve bestecilerin eserlerine yer verildi. Ayrıca son günlerde dillerden düşmeyen ”Ankara’nın Bağları” olarak bilinen ”İp Attım Ucu Kaldı” isimli şarkı ve yıllar önce arabeskin duayeni merhum Müslüm Gürses’inde seslendirdiği eserlerden ”Aklı Yok Fikri Yok” isimli şarkıda albümde yer aldı.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkede konserler yapan sanatçı, müzik çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir