Zeki Erdem

Erzurum Horasan doğumlu Zeki ERDEM İlkokulunu köyünde, ortaokul ve liseyi ise İzmir ilinde tamamlamıştır.

Daha küçük bir çocukken İlkokul çağlarında saz çalarak müzik hayatına başlayan sanatçı, ortaokul döneminde kurduğu orkestra ile düğünlerde sahne almaya başlamıştır.

80’li yıllarda okumak için gittiği Almanya`da üniversiteye devam edemeyince FORD-Wülfrath araba fabrikasına girmiş, bi taraftan çalışırken bir taraftanda müzik ve sahne hayatını devam ettirmiştir. 1985 senesinde kardeşleriyle Arifler müzik grubunu kuran sanatçı ilk albümü olan Üzülme Zeliş’i 1990 senesinde Selami ŞAHİN’le piyasaya çıkarmıştır.

Bu süreçte albümünün piyasada yayılmasıyla Almanya dışındaki Avrupa ülkelerine de sahne için gitmiştir. 1995 – 97 senelerinde Almanya Solingen şehrinde bağlama ve şan dersleri vererek halk müziği korosu yönetmiş, 1998 senesinde ilk profesyonel albümü “Gizli Yara“ ile bir anda Türkiye’de ve Avrupa’da bir anda parlayan sanatçı yinede fabrikadaki işini devam ettirmiştir. 2004 senesinde fabrika işçiliği hayatını bitiren sanatçı Almanya’nın Frankfurt kentindeki “ Kanal 7 int“ televizyonu ile anlaşarak Avrupa’da ilk Show programı olan “Zeki Erdem Show” programını hazırlayıp sunmaya başlamıştır. Bu süreçte de müzik çalışmaları devam eden sanatçı 2006 yılında yeni bir albüm piyasaya çıkarmıştır. Hala müzik çalışmalarına devam eden sanatçı “ Erdex Trasport“ adında bir firma kurmuştur. Halen Almanya`da hayatını idame ettirmektedi