Mehmet Ali Erbil’in hastalığı ve sağlık durumu nasıl ?

Uzun zamandır hastalığı nedeniyle ekranlarda sık görülmeyen ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, İbo Show’a konuk oluyor. İzleyiciler Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumunu merakla araştırıyor. Mehmet Ali Erbil’in hastalığı nedir? Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu nasıl? sorularının yanıtını yazımızdan bulabilirsiniz…


MEHMET ALİ ERBİL’İN HASTALIĞI NEDİR, SAĞLIK DURUMU NASIL?

Mehmet Ali Erbil, yıllar önce banyoda düşüp kaydıktan sonra hastaneye kaldırıldı ve eski hastalığı nüksetti. Kaçış Sendromu hastalığına sahip olan Erbil, hastalığının yeniden nüksetmesiyle birlikte uzun süre hastanede yoğun bakımda yattı. Hastaneden çıktıktan sonra evde de tedavisine devam edildi.


Mehmet Ali Erbil, Kaçış sendromu hastalığı ile uzun yıllardır mücadele etmektedir. Bu hastalığın yanı sıra kemik iliğinde meydana gelen değişim nedeniyle kök hücre tedavisi görmektedir.


Sağlık durumunun günden güne iyiye gittiği belirtilen Mehmet Ali Erbil, ayağa kalktı. Kaçış sendromu hastalığı yüzünden uzun süre hastanede yatan ve ölümden döndüğü söylenen Mehmet Ali Erbil bir süredir evinde tedavi görmesinin ardından ufak ufak televizyonlara dönmeye başladı. Mehmet Ali Erbil, şu an kök hücre tedavisi görmektedir.

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?


Kaçış sendromu, kan plazmasının ve içinde bulunan proteinlerin, minerallerin, sıvıların, kılcal damarların duvarlarından yani kan dolaşım sisteminde yer alan çevrede dokulara, kaslara, organlara veya vücut boşluklarına kaçması ile karakterize edilen bir tıbbi durumdur.


Kaçış sendromunu genel olarak ikiye ayırmak mümkündür.Bu durum en sık sepsis sırasında, yani vücut enfeksiyonlarla savaşırken bağışıklık sisteminin, vücudun kendi doku ve organlarına karşı hasara neden olması sırasında, görülür.Aralarında kemoterapi ilaçları, bazı interlökinler ve monoklonal antikorlar da bulunan bir takım ilaçlar da kaçış sendromuna neden olabilir. Bu koşullar ve faktörler genellikle ikincil kaçış sendromunun nedenleri arasındadır.


Aynı zamanda Clarkson hastalığı olarak adlandırılan sistemik kaçış sendromu veya primer kaçış sendromu ise çoğunlukla orta yaşta sağlıklı bireylerde gözlenen nadir, ciddi ve epizodik bir tıbbi durumdur.